Nissan
Ajankohtaiset Nissan-kampanjat
Nyt Qashqai-mallistoon loistava rahoitustarjous: 0 % + kulut!

DEFA Power mahdollistaa lataamisen hintojen ollessa alhaiset Nord Poolin päivittäisten hintojen perusteella. Sovelluksen avulla voit myös välttää ruuhka-aikoina sovellettavat lisämaksut. Voidaan käyttää minkä tahansa energiayhtiön ja kaikkien autojen kanssa. Intuitiivinen näyttö kertoo kaiken mitä latauksesta tarvitsee tietää, mukaan lukien virrankulutuksen.
Kiinteä 6 m latauskaapeli on suunniteltu pohjoismaisiin olosuhteisiin ja pysyy joustavana kovillakin pakkasilla. Kaapeli on kevyt, ja siinä on ergonominen ja universaali muotoilu. Kätevällä kiristettävällä hihnalla kiinnitetty suojatulppa estää veden ja lian kulkeutumisen pistokkeeseen.
Latausasema voidaan kytkeä 1-, 2- tai 3-vaiheisena. Teho säädettävissä max. 22kW.

Latausyksikkö on suunniteltu kestämään ääriolosuhteita. Laadukas latauskaapeli pysyy joustavana myös erittäin kylmässä säässä. Maksimilatausteho jopa 4,6 kW (yksivaiheisena).
DEFA Solidissa on intuitiivinen näyttö, päälle/pois -painike sekä manuaalisesti säädettävä ECO-toiminto, joka vähentää energiakustannuksiasi. Latauslaitteessa on kiinteä kaapeli, jonka kytkeminen autoon on helppoa. Voit kiertää kaapelin latauslaitteen ympärille silloin kun latauslaite ei ole käytössä.
Hallitse lataustehoa ottamalla ECO-toiminto käyttöön Select-painikkeella. Valitse 4,6 kW, 3,6 kW tai 2,3 kW (latausteho säädettynä 20 A:in).
Nopea ja helppo asennus, jolla saat käytännöllisen latausratkaisun. Latauslaitteen mukana tuleva erillinen seinäkiinnike ja sisäänrakennettu vesivaaka helpottavat latauslaitteen asentamista. Kaapelinsyöttö on mahdollista ylä-, ala- tai takakautta.
DEFA Solidissa on 6 m pitkä kiinteä latauskaapeli, joka helpottaa päivittäistä lataamista.

eMove-kaapelit pysyvät pehmeinä ja joustavina myös erittäin kylmällä säällä. Tämän ansiosta niiden käyttö ja varastointi on helppoa jopa -40 asteen lämpötilassa.
Yhden painikkeen ratkaisumme ja intuitiivinen näyttömme varmistavat, että eMove on helppo käyttää.
Tehotila – Painamalla Mode-painiketta lataat nopeammin ensimmäisten 120 minuutin aikana.
Hidas lataus – Vähennä tarvittaessa sähkövirtaa manuaalisesti pääsulakkeen suojaamiseksi.
eMovessa on alumiinikotelo, jonka ansiosta se kestää äärimmäistä voimaa ja jopa pudotuksia. Lämpötilan valvonta liittimessä ja hallintakotelossa varmistaa, että lataaminen on aina turvallista.
Sisäänvedettävä suojatulppa suojaa Type 2 ‑liitintä vedeltä ja lialta. Hihna on liitetty suojatulpan yläosaan niin, että suojatulppa roikkuu ylösalaisin latauksen aikana. Tämä yksinkertainen keksintö estää auton naarmuuntumisen ja veden, lumen ja lian kertymisen suojatulppaan.
Kaapelin pidikkeet ja kannattimet pitävät kaapelin siistinä ja helpottavat sen kuljetusta. Mukana tuleva seinäteline helpottaa eMoven asentamista seinälle. Se voidaan myös ripustaa lähes mihin tahansa koukkuun.
Autolämpö – hyvä autolle, hyvä ympäristölle ja hyvä sinulle!

*VTT:n rapotti. WarmUp verrattuna kylmäkäynnistykseen, ensimmäiset 20 min. ajon aikana.